chiny paulina kawa zieba

Pierwsze wrażenie i Kaifu Temple

Najbliższe 2 miesiące spędzimy w Changshy w Chinach szkoląc się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). I’m so excited!! Ten wyjazd to spełnienie marzeń. Będziemy mogli poznać tradycyjną medycynę chińską u źródła. To niesamowite że mamy taką możliwość. Wykorzystamy ten czas na 100%.

Chiny zrobiły na mnie dobre pierwsze wrażenie. To kraj wielu kontrastów. W mieście Changsha gdzie mieszkamy można zobaczyć kilkudziesięcio piętrowe wieżowce a pomiędzy nimi stare świątynie. Mamy jeszcze sporo czasu by poznać to miasto i ludzi bliżej.


Już dzisiaj mieliśmy mieć od rana zajęcia, jednak organizatorzy postanowili dać nam jeszcze wolny poranek. Wykorzystaliśmy ten czas na zwiedzanie miasta i odwiedziliśmy świątynie Kaifu.

chiny paulina kawa zieba kawa w podrozy

Kaifu Temple to buddyjska świątynia znajdująca się w mieście Changsha. Świątynia ma ponad 1000 lat i została zbudowana zanim powstało miasto Changsha. Jest takie powiedzenie, że „najpierw przychodzi Świątynia Kaifu, potem miasto Changsha”. Aktualnie świątynia jest obtoczona przez nowoczesne przeszklone wieżowce. Cały kompleks robi wrażenie i jest ciekawym miejscem na spacer.

Podczas spaceru po świątyni zauważyliśmy miejsce gdzie kilka osób coś jadło. Były stoliki choć nie wyglądało to na typową restaurację. Na szczęście była z nami Magda która mówiła trochę po chińsku i razem z jej pomocą udało nam się coś zamówić. Doświadczanie lokalnej kuchni w takich miejscach zapamiętuje się do końca życia. Zaglądnęliśmy też do kuchni tej retauracji.

Powiązane posty

podróż na goa kawa w podrozy

Goa to całkowicie inne Indie

Lot z New Delhi na Goa trwał ok dwóch i pół godziny. Porównując to do Europy to taki sam czas
paulina kawa zieba

Taj Mahal – najpiękniejsza świątynia w Indiach

Pobudka o 5:00 rano. O 6:00 już ostatni raz ćwiczymy z naszymi przyjaciółmi w parku. Dziś jedziemy do Agry, gdzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.